Toprağın Çocukları Film indir Filmini Bedava Film indir Full Vizyon Sinema Filmi tek link indir yükle Download

Toprağın Çocukları Film indir

Toprağın Çocukları Poster

Film Adı: Toprağın çocukları tek link türk yerli film indir download
Tür: Dram, Politik, Tarih
IMDB Puanı: 6.0/10
Yönetmen: Ali Adnan Özgür
Senaryo: Dilşah Özdinç
Oyuncular: Erkan Can, Bahtiyar Engin, Ufuk Bayraktar, Suzan Kardeş, Menderes Samancılar, Haluk Cömert, Şebnem Sönmez, Türkü Turan, Müge Boz
Gösterim Tarihi: 14 Eylül 2012
Süre: 1 saat 20 dakika
Konu: Film Köy Enstitülerinin hikayesini konu almaktadır. 1935’lere gelindiğinde Türk halkının en büyük yoksunluklarından biri de eğitimdir. Savaştan henüz çıkmış ve ayağa kalkmaya çalışan bir ülkenin çocukları, yoktan var etmeyi öğrenirler. Cumhuriyet düşü bir Rönesans gibi eğitimle, insan devrimini gerçekleştirecektir. Mustafa Kemal Atatürk, Hasan Ali Yücel, İsmail Hakkı Tonguç insan devrimi ışığının eğitimde olduğunu düşünürler. Yüzde sekseni okuma yazma bilmeyen insanlardan oluşan bir ülkenin, mutlak ve sarsılmaz birliğinin yegane temeli eğitimdir. Bu temel hep birlikte atılacaktır ki sağlam olsun. İşte Köy Enstitüleri bu temelin kendisi olarak düşünülmüş, savaştan çıkmış bir halkın genç çocukları, genç öğretmenleri ve ustaları geriye muazzam bir miras bırakmak için büyük bir mücadele vermiş tir.Kemal kendi köyünde bağnazlığa, ayrımcılığa karşı eğitimle savaş verir. Tüm acılarına rağmen çocuklarını gönderdiği köy enstitüsünde ise İsmail Hakkı Tonguç komünizm suçlamalarıyla çarpışmaktadır. Dönemin politikaları, II Dünya Savaşı’nın etkileri, Turancı gençlik gibi nedenlerle enstitülerin bağımsız ve üretken yapısı kırılmak istenir. Bir çingene kızı olan Karika ise çingene olduğu için vatandaş bile sayılmaz. Köylü, Karika’yı ve ailesini istemez. Aybike, Tatar bir kız çocuğudur. On üçünde evlendirilir. Henüz on üçünde iken bakımından sorumlu olduğu Kerim’le kendini anne hisseder. Bu özel bağ ikisinin de enstitüye gelmesiyle daha da güçlenir. Savaş biter. Çok partili rejime geçilir. İsmail Hakkı Tonguç görevinden alınır. Hasan Ali Yücel istifa eder. Enstitüler tek tek kapanmaya başlar. Fakat kapanan kapıları genç enstitülüler açmaya çalışmaktan asla vazgeçmezler.

Toprağın Çocukları Caps

İNDİR: http://turbobit.net/fq8giiy4i63q.html

Alternatif: http://letitbit.net/download/93628.9d93703bc42017cc1dd281d58da3/Topragin.Cocuklari.avi.html

Tek link, Türkçe dublaj

Yorumlar

 1. necdet
  11 Şubat 2013, 19:13

  inşallah açılır

 2. Berkan
  27 Mayıs 2013, 23:21

  Mükemmel bir film, gerçekler anlatılmış.

 3. Berkan
  27 Mayıs 2013, 23:23

  Köy Enstitüleri kapatıldığı andan itibaren Türkiye Cumhuriyeti’nin eğitimi çökmüştür.ABD nin emri altına girmiştir.Bu yüzden Türkiye gençliğinün çoğu boş boş gezer bir şey bilmez.

Yorum yazın:

İsim *

Email (hidden) *